2 års kalas i Sverige
Igår var vi på 2-års kalas till Umeå. Sevendays har funnits i två år och de firade vi. Vi åt go' frukost, knäppte bilder, hälsade på kapten och beundrade de dramatiska isflaken.
Josefin ute på däck.
När vi kom fram till Umeå gick jag själv en stund för att i lugn och ro kunna köpa allt jag hade tänkt köpa. Lagerhouse och Monki var det två viktigaste butikerna jag hade på min lista. Hittade faktiskt rätt bra grejer.
Mötte sedan upp Iisa och Ronja och så strövade vi omkring i lite fler butiker.
Efter några timmar begav vi oss tillbaka till båten.
Vi åt god mat, umgicks och sedan bänkade vi oss i konferensrummet vid tv:n för att kolla mellofinalen. Att se den tillsammans med många andra var verkligen roligt.
När jag kom hem gick jag igenom en del av det jag hade köpt. Bland annat några affisher kom jag hem med så blev en del pysslande på småtimmarna.
Den svarta med månar på är en av affisherna jag köpte på Lagerhouse.
Det var min lördag det. En riktigt mysig dag i bra sällskap.
Kommentarer
Ingen har kommenterat ännu
Skriv en kommentar